ТЕМАТИКА ВИДАННЯ

Журнал «Сімейна медицина» є провідним науково-практичним виданням, пропагує ідеологію і філософію сімейної медицини, інформує про діяльність громадських організацій сімейних лікарів, об'єднує читачів різних спеціальностей, що цікавляться новітніми досягненнями світової і вітчизняної медичної науки та медичної освіти, доказовою медициною, практичною діяльністю фахівців первинної медичної допомоги в Україні та за кордоном.

Журнал «Сімейна медицина» заснований в 1999 році як засіб інформування медичної спільноти про успіхи та проблеми, досягнення та перспективи розвитку сімейної медицини в Україні. З самого початку свого існування журнал пропагує сімейну медицину, розповідає про діяльність Української Асоціації сімейної медицини, надає огляди світового досвіду становлення та докази переваг організації первинної медичної допомоги в різних країнах світу на засадах сімейної медицини. Завдяки ініціативі і значним зусиллям першого головного редактора видання - видатного українського вченого і педагога професора Григорія Івановича Лисенка, журнал був заснований на базі Національного Університету Охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика, на сторінках якого друкуються оригінальні наукові дослідження та рекомендації провідних вітчизняних фахівців і вчених за різними напрямками медицини. Дуже швидко журнал став провідним виданням не тільки для сімейних лікарів, а й для широкого кола інших медичних фахівців в Україні. В архіві журналу, можна побачити оригінальні статті, присвячені розвитку сімейної медицини в світі, обговорення світових форумів фахівців первинної допомоги, висвітлення діяльності та співпраці Української Асоціації сімейної медицини (УАСМ) з колегами з різних країн світу - США, Великобританії, Нідерландів, Австралії.

Основні теми публікацій: терапія, ендокринологія, гастроентерологія, ревматологія, кардіологія, алергологія, психоневрологія, дерматологія, пульмонологія, отоларингологія, інфекційні хвороби, імунологія і вакцинопрофілактика, фармакологія.

Цільова аудиторія: практикуючі лікарі різних спеціальностей: сімейні лікарі, лікарі швидкої допомоги, терапевти, ендокринологи, кардіологи, ревматологи, психоневрологи, пульмонологи, гастроентерологи, отоларингологи, дерматологи, інфекціоністи.

Основна спрямованість: журнал має практичну спрямованість і публікує статті провідних фахівців, лідерів думки, які висвітлюють актуальні проблеми клініки, діагностики та лікування широкого кола нозологій; оптимальні на сьогоднішній день алгоритми діагностики та терапії внутрішніх хвороб, купірування невідкладних станів.

 

 

Сегментація читацької аудиторії за спеціальностями: терапевти, лікарі загальної практики - 45%, кардіологи та ревматологи - 18%, гастроентерологи - 10%, пульмонологи - 8%, алергологи і дерматологи - 7%, невропатологи - 5%, ендокринологи - 4%, отоларингологи - 3%.

Основні рубрики: охорона здоров'я, актуальна тема, нове в медицині, лекції, проблеми кардіології, терапії, гастроентерології та т.д.), клінічний розбір, фармакологія, з практики, сучасна діагностика, в записну книжку лікаря, медтехніка, невідкладна допомога.

Редакція розглядає закінчені, оригінальні роботи, які раніше не публікувалися, оформлені у вигляді експериментальних статей, оглядів, оглядів, повідомлень, рецензії наукової літератури.

Кожній статті надається DOI (digital object identifier - цифровий ідентифікатор об'єкта), що полегшує пошук, індексування, розповсюдження подальше просування та цитування.

Журнал здійснює весь процес підготовки статей для публікації, включаючи редагування і цифрову обробку даних (конверсія у PDF, XML тощо).

ЛІЦЕНЗУВАННЯ

Автори зберігають за собою права на авторство своєї роботи і надають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та оригінальну публікацію в цьому журналі.

ПОЛІТИКА ВІДКРИТОГО ДОСТУПУ

Статті публікуються за принципом відкритого доступу.

Після опублікування стаття стає вільно доступною on-line для загалу, при цьому використання статті передбачає обов’язкове посилання на авторів публікації і журнал. Автори зберігають за собою право на рукопис, а також використання матеріалів своїх власних опублікованих статей.

Журнал підтримує авторський процес самоархівування. Перед передачею у журнал автори можуть розміщувати копії своїх статей, які знаходяться у процесі підготовки, на загальних некомерційних веб-сайтах. Автори також можуть архівувати свої остаточні авторські версії рукописи у сховищах своєї установи та, за побажанням, на своїх особистих веб-сайтах. При цьому автори повинні зазначати на першій сторінці кожної архівованої версії посилання на публікацію, номер DOI, URL-адресу опублікованої статті на веб-сайті журналу.

МОВИ ВИДАННЯ

Статті у журналі друкуються українською, англійською, російською мовами та супроводжуються резюме англійською, російською і українською мовами.

ПЕРІОДИЧНІСТЬ ВИХОДУ

Періодичність виходу журналу  - 4 випуски на рік.

 

УМОВИ ОПЛАТИ

- оплата статті у розмірі 150 грн / 1800 знаків.

- попередня обробка статті - безкоштовно.

- вартість журналу - 100 грн. за один номер.

ПЕРЕДПЛАТА

Оформити передплату можна в будь-якому поштовому відділенні Вашого населеного пункту.

Передплатний індекс 89962.

РОЗМІЩЕННЯ РЕКЛАМИ

З питань розміщення реклами звертайтеся до редакції в Лукавенко Ірини Миколаївни за тел. :( 044) 257-27-27 e-mail: director@zdr.kiev.ua