Ефективність використання препарату рослинного походження у комплексному лікуванні хворих з гострим неускладненим пієлонефритом
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Анотація
Мета дослідження: вивчення дії препарату рослинного походження Канефрон® Н при лікуванні хворих з неускладненим пієлонефритом та попередження рецидиву інфекційно-запальних ускладнень.
Матеріали та методи. На базі міської клінічної лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя (урологічне відділення) було обстежено 73 хворих з неускладненим пієлонефритом. Методом випадкового розподілу хворі були розподілені на дві групи. У контрольну групу увійшли 36 хворих, в основну групу – 37 пацієнтів з неускладненим пієлонефритом. Контрольна група пацієнтів отримувала комплексну протизапальну терапію. Основна група отримувала протизапальну комплексну терапію та рослинний препарат Канефрон ® Н по 2 таблетки 3 рази на добу, починаючи з першої доби перебування у стаціонарі. Згідно з протоколом ведення даної патології всі пацієнти проходили стандартне обстеження, яке включало клініко- лабораторне обстеження, УЗД, оглядову та видільну рентгенографію.
Результати. У контрольній групі зниження показників інфекційно-запального процесу після проведеного лікування спостерігалося на 12,5 добу. Рецидив пієлонефриту після виписки зі стаціонару фіксували у 47,2% пацієнтів протягом року. В основній групі зниження показників інфекційно-запального процесу після виписки зі стаціонару та проведення комплексної протизапальної терапії з препаратом рослинного походження Канефрон ® Н відзначали на 7-у добу. Рецидив пієлонефриту протягом року після виписки зі стаціонару спостерігався у 24,3% пацієнтів.
Заключення. Призначення препарату рослинного походження Канефрон ® Н як додаток до комплексної протизапальної терапії знижує ризик рецидиву інфекційно-запальних ускладнень у два рази, що обумовлено сечогінною, протизапальною та протимікробною дією.
##plugins.themes.bootstrap3.article.details##
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори зберігають авторське право, а також надають журналу право першого опублікування оригінальних наукових статей на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, що дозволяє іншим розповсюджувати роботу з визнанням авторства твору та першої публікації в цьому журналі.
Посилання
Возіанов О.Ф., Люлько О.В. /Урологія. – К.: «Вища школа», 1993. – С. 373–445.
Пасєчніков С.П. /Урологія. – Вінниця: «Нова книга», 2013. – С. 154–200.
Пасєчніков С.П. Динаміка і концепція розвитку урологічної служби в Україні / Пасєчніков С.П., Сайдакова Н.О., Грицай В.С. //Урологія. – 2014. – No 14. – С. 7–9.
Сагалевич А.И. Малоинвазивные методы лечения двухстороннего нефролитиаза/ А.И. Сагалевич, И.А. Деркач, Э.В. Шапаренко // Урология. – 2010. – No 14. – С. 260–262;
Сайдакова Н.О. Основні показники урологічної допомоги в Україні за 2009–2010 рр. /Н.О. Сайдакова, Л.М. Старцева, Н.Г. Кравчук. – К., 2011. – С. 34–45.
Саричев Л.П. Гострі гнійно-запальні захворювання нирок. Актуальні питання теоретичної та клінічної медицини на сучасному рівні: Матеріали наукової конференції. – Полтава, 1996. – С. 348.
Саричев Л.П. Особливості клінічного перебігу деяких форм гострого гнійно-запального захворювання нирок / Клінічна хірургія. – 2000 р. – No 4. – С. 45–47.