Репродуктивне здоров’я жінок-лікарів різних спеціальностей
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Анотація
Мета дослідження: зниження частоти порушень репродуктивної функції, акушерських та перинатальних ускладнень жінок-лікарів різних спеціальностей на підставі вивчення клінічних, функціональних, психологічних, ендокринологічних, імунологічних і мікробіологічних особливостей, а також розроблення і впровадження алгоритму діагностичних та лікувально-профілактичних заходів.
Матеріали та методи. Дослідження проведено у два етапи. На першому етапі було обстежено 150 жінок-лікарів різних спеціальностей віком від 26 до 35 років зі стажем роботи від одного до 10 років. На другому етапі дослідження було обстежено 150 вагітних жінок-лікарів, яких розподілили на три групи порівняння. У комплекс проведених досліджень були включені клінічні, ехографічні, психологічні, лабораторні, допплерометричні, кардіотокографічні та статистичні методи.
Результати. Результати проведених досліджень свідчать, що жінки-лікарі різних спеціальностей входять до групи високого ризику щодо розвитку різних ускладнень вагітності і пологів, а також перинатальної патології. Використання медико-психологічної підготовки, починаючи з прегравідарного періоду у поєднанні з родинно-орієнтованими технологіями, дозволяє нормалізувати психологічний статус, виробити позитивну домінанту на сприятливий результат вагітності і пологів, нормалізувати функціональний стан фетоплацентарного комплексу, що сприяє зниженню частоти акушерської і перинатальної патології при розродженні, а також дозволяє зберегти репродуктивне здоров’я жінок-лікарів різних спеціальностей.
Заключення. Отримані результати дозволяють рекомендувати удосконалений алгоритм діагностичних та лікувально-профілактичних заходів для застосування у практичній охороні здоров’я.##plugins.themes.bootstrap3.article.details##
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори зберігають авторське право, а також надають журналу право першого опублікування оригінальних наукових статей на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, що дозволяє іншим розповсюджувати роботу з визнанням авторства твору та першої публікації в цьому журналі.
Посилання
Баке М.Ч., 2012. Факторы риска здоровья медицинских работников / М.Ч. Баке, И.Ю. Лусе, Д.Р. Спруджа и др. // Медицина труда и экология: 3: 28-33.
Веккер И.Р., 2011. Роль факторов профессиональной деятельности в развитии перинатальной патологии // Гигиена и санитария : 3 : 29-32.
Гатиятуллина Л.Л., 2016. Состояние здоровья медицинских работников / Л.Л. Гатиятуллина // Вестник современной клинической медицины :9 :3:69-75.
Горблянский Ю.Ю., 2012. Актуальные вопросы профессиональной патологии медицинских работников: метод, рекомендации /сост. Ю.Ю. Горблянский, Н.Я. Корганов, И.Н. Пиктушанская, Т.Д. Качан; Ростовский Гос. Мед. Ун-т.– Ростов н/Д : 35.
Измеров Н.Ф., 2015. Анализ влияния профессиональных факторов на здоровье медиков / Н.Ф. Измеров // Труд и здоровье медиков: актовая Эрисмановская лекция. – M.: Реальное время : 40.
Корнацький В.М., 2017. Вплив психосоціальних чинників на стан здоров’я та якість життя населення / В.М. Корнацький, Л.О. Дяченко, В.М. Михальчук // Український кардіологічний журнал. – Київ: Четверта хвиля : 2 : 106-113.
Кундієв Ю.І., 2014. Професійні хвороби / Ю.І. Кундієв, А.М. Нагорна, Д.В. Варивончик. – Київ: ВД «Авіцена»: 528.
Нагорна А.М., 2016. Професійна захворюваність медичних працівників в Україні як медико-соціальна проблема / А.М. Нагорна, М.П. Соколова, І.Г. Кононова // Український журнал з проблем медицини праці: 2 (47) : 3-14.