Вагітність та пологи у жінок із прееклампсією на тлі ранньої ендотеліальної дисфункції
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Анотація
Мета дослідження: вивчення особливостей перебігу вагітності та пологів у жінок із прееклампсією на тлі ендотеліальної дисфункції (ЕД).
Матеріали та методи. Для вирішення поставленої мети проведено комплексне обстеження 90 вагітних, яких було розподілено на три групи. У 1-у (контрольну) групу увійшли 30 пацієнток без ЕД, з неускладненим перебігом вагітності і пологів. До 2-ї групи увійшли 30 пацієнток з ранньою ЕД, вагітність яких перебігала без клінічних симптомів прееклампсії, в яких були виявлені легкі порушення у гемодинамічній системі мати–плацента–плід. До 3-ї (основної) групи увійшли 30 вагітних з ранньою ЕД, з клінічними проявами прееклампсії, вагітність у яких проходила з порушеннями в материнській і плодовій гемодинаміці та закінчилася народженням дітей з ознаками гіпоксії.
Результати. Результати проведених досліджень свідчать, що більшість вагітних основної групи були повторно вагітні первородящі. Екстрагенітальну патологію виявляли у 73,3% жінок, переважно вегето-судинну дистонію, анемію, ожиріння, захворювання нирок. Патологія репродуктивної системи була представлена запальними захворюваннями і гормональними порушеннями. Перебіг попередньої вагітності був ускладнений рецидивуючою загрозою переривання, плацентарною дисфункцією, внутрішньоутробною інфекцією і гіпоксією плода, а також післяпологовими інфекційними ускладненнями. Передчасні пологи були у 46,7% випадків, патологічна крововтрата – у 53,3% жінок. Усі новонароджені цієї групи народилися з ознаками гострої гіпоксії різного ступеня тяжкості. Інфекційні ускладнення у післяпологовий період розвинулися у майже половини породіль. Виписка жінок з пологового будинку відбувалася на 6–10-у добу після пологів. Біля третини новонароджених були переведено на другий етап виходжування.
Заключення. Отримані результати є підставою для проведення подальших досліджень щодо вирішення цієї наукової проблеми.##plugins.themes.bootstrap3.article.details##
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори зберігають авторське право, а також надають журналу право першого опублікування оригінальних наукових статей на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, що дозволяє іншим розповсюджувати роботу з визнанням авторства твору та першої публікації в цьому журналі.
Посилання
Венцківський Б.М., Дашкевич В.Є. Ведення вагітності та пологів при прееклампсії, їх прогнозування, діагностика, лікування і профілактика / Метод. рекомендації. – К., 2009. – 32 с.
Степанковская Г.М., Венцковский Б.М. Неотложные состояния в акушерстве и гинекологии. – К.: Здоров’я, 2010. – 672 с.
Венцківський Б.М., Запорожан В.М., Сенчук А.Я. Гестози вагітних: Навч. посібник. – К.: Аконіт, 2012. – 112 с.
Коломийцева А.Г. Поздние гестозы беременных // Вісник асоц. акушерів-гінекологів України. – 1999. – № 3. – С. 79–89.
Степанківська Г.К., Михайленко О.Т. Акушерство. – К.: Здоров’я, 2000. – 580 с.
Banhidy F. Association of preeclampsia with or without superimposed chronic hypertension in pregnant women with the risk of congenital abnormalities in their offspring: a population-based casecontrol Study / F. Banhidy, M. Szilasi, A.E. Czeizel // Eur. J. Obstet. Gynecol. Reprod. Biology. – 2012. – Vol. 163, N 1. – P. 17–21. https://doi.org/10.1016/j.ejogrb.2012.03.015
Barton, J. R. Prediction and prevention of recurrent preeclampsia / J.R. Barton, B.M. Sibai // Obstet. Gynecol. – 2018. – Vol. 112, N 2, Pt. 1. – P. 359– 372. https://doi.org/10.1097/AOG.0b013e3181801d56