Партнерські пологи як шлях до зниження кесарева розтину у жінок з аномаліями пологової діяльності
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Анотація
Мета дослідження: аналіз партнерських пологів як шляху щодо зниження кесарева розтину у жінок з аномаліями пологової діяльності на базі типового міського пологового будинку.
Матеріали та методи. Було вивчено ведення пологів у жінок з аномаліями пологової діяльності у присутності партнера та без нього. У дослідженні були використані історії пологів роділей з аномаліями пологової діяльності у Київському пологовому будинку No 1 за період 2005–2014 р.
Результати. Встановлено, що психофізіологічний комфорт під час партнерських пологів, а також вживання партнером спеціальних прийомів, які допомагають знизити больове навантаження, сприяють зниженню частоти вживання аналгетиків майже у два рази. Дані обстеження свідчать про зменшення тривоги, настороженості, іпохондричного настрою жінок, появи впевненості у власних силах, підвищенні їхньої самооцінки і готовності співробітництва з оточуючими та підтверджують позитивний вплив партнерських пологів на психоемоційний стан жінки і відповідно на процес пологів.
Заключення. Отримані результати дозволяють нам рекомендувати партнерські пологи як метод профілактики основних гестаційних ускладнень, а також для підтримки психологічного комфорту в родинній парі у динаміці вагітності, під час і після розродження, як метод профілактики аномалій пологової діяльності, як шлях до зниження застосування кесарева розтину.
##plugins.themes.bootstrap3.article.details##
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори зберігають авторське право, а також надають журналу право першого опублікування оригінальних наукових статей на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, що дозволяє іншим розповсюджувати роботу з визнанням авторства твору та першої публікації в цьому журналі.
Посилання
Маркін Л.Б. Профілактика слабкості пологової діяльності /Л.Б. Маркін, М.М. Кучерова // Педіатрія, акушерство та гінекологія. – 2014. – No 2. – С. 80–82.
Радзинский В.Е. Акушерский риск. Максимум информации – минимум опасности для матери и младенца / В.Е. Радзинский. – М., 2011. – 285 с.
Cooley S. How effective is amniotomy as a means of induction of labour? / S. Cooley, M. Geary, M. O’Connell // Ir J Med Sci. – 2010. – Vol. 179, No 3. – P. 381–383.
Костин И.Н. Акушерская агрессия в современных лечебно-профилактических учереждениях родовспоможения / Материалы конференции «акушерская агрессия. Причины. Последствия. Пути и преодоления», Арзамас. – 2009.
Остафійчук С.О., Геник Н.І., Дрогомирецька Н.В. Партнерські пологи як профілактика акушерських та перинатальних ускладнень /С.О. Остафійчук, Н.І. Геник, Н.В. Дрогомирецька// Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології. – No 1. – 2014. – С. 150–152.