Партнерські пологи як шлях до зниження кесарева розтину у жінок з аномаліями пологової діяльності

##plugins.themes.bootstrap3.article.main##

Н. П. Гончарук
Н. Р. Ковида

Анотація

Мета дослідження: аналіз партнерських пологів як шляху щодо зниження кесарева розтину у жінок з аномаліями пологової діяльності на базі типового міського пологового будинку.

Матеріали та методи. Було вивчено ведення пологів у жінок з аномаліями пологової діяльності у присутності партнера та без нього. У дослідженні були використані історії пологів роділей з аномаліями пологової діяльності у Київському пологовому будинку No 1 за період 2005–2014 р.

Результати. Встановлено, що психофізіологічний комфорт під час партнерських пологів, а також вживання партнером спеціальних прийомів, які допомагають знизити больове навантаження, сприяють зниженню частоти вживання аналгетиків майже у два рази. Дані обстеження свідчать про зменшення тривоги, настороженості, іпохондричного настрою жінок, появи впевненості у власних силах, підвищенні їхньої самооцінки і готовності співробітництва з оточуючими та підтверджують позитивний вплив партнерських пологів на психоемоційний стан жінки і відповідно на процес пологів.

Заключення. Отримані результати дозволяють нам рекомендувати партнерські пологи як метод профілактики основних гестаційних ускладнень, а також для підтримки психологічного комфорту в родинній парі у динаміці вагітності, під час і після розродження, як метод профілактики аномалій пологової діяльності, як шлях до зниження застосування кесарева розтину.

##plugins.themes.bootstrap3.article.details##

Як цитувати
Гончарук, Н. П., & Ковида, Н. Р. (2017). Партнерські пологи як шлях до зниження кесарева розтину у жінок з аномаліями пологової діяльності. Сімейна Медицина, (3(71), 148–150. https://doi.org/10.30841/2307-5112.3(71).2017.116877
Розділ
Акушерство. Гінекологія
Біографії авторів

Н. П. Гончарук, Київський міський пологовий будинок No1

N.P Honcharuk

Н. Р. Ковида, Київський міський пологовий будинок No1

N.R. Kovyda

Посилання

Маркін Л.Б. Профілактика слабкості пологової діяльності /Л.Б. Маркін, М.М. Кучерова // Педіатрія, акушерство та гінекологія. – 2014. – No 2. – С. 80–82.

Радзинский В.Е. Акушерский риск. Максимум информации – минимум опасности для матери и младенца / В.Е. Радзинский. – М., 2011. – 285 с.

Cooley S. How effective is amniotomy as a means of induction of labour? / S. Cooley, M. Geary, M. O’Connell // Ir J Med Sci. – 2010. – Vol. 179, No 3. – P. 381–383.

Костин И.Н. Акушерская агрессия в современных лечебно-профилактических учереждениях родовспоможения / Материалы конференции «акушерская агрессия. Причины. Последствия. Пути и преодоления», Арзамас. – 2009.

Остафійчук С.О., Геник Н.І., Дрогомирецька Н.В. Партнерські пологи як профілактика акушерських та перинатальних ускладнень /С.О. Остафійчук, Н.І. Геник, Н.В. Дрогомирецька// Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології. – No 1. – 2014. – С. 150–152.