Діагностика і лікування післяопераційних нейропатій трійчастого нерва при його розриві
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Анотація
Мета дослідження: вивчення динаміки змін електрофізіологічних показників м’яких тканин, що іннервуються II і III гілками трійчастого нерва при неповному і повному його розриві у хворих після проведення оперативних втручань з приводу видалення пухлин і пухлиноподібних утворень щелеп, а також визначення ефективності використання апаратно-програмного комплексу (АПК) «ДІН-1» для лікування післяопераційних нейропатій.
Матеріали та методи. Проведено обстеження та лікування неврологічних ускладнень у 155 хворих після проведення оперативних втручань, пов’язаних з видаленням пухлин і пухлиноподібних утворень верхньої і нижньої щелеп, на АПК «ДІН-1».
Результати. Доведено, що використання у комплексному лікуванні АПК «ДІН-1» дозволило у 97,4% випадках через 4 міс після операції одужати при післяопераційних нейропатіях, спричинених частковим (неповним) розривом трійчастого нерва. Використання АПК «ДІН-1» у комплексному лікуванні хворих з нейропатіями, викликаними повним розривом гілок трійчастого нерва, дозволило у 80,6% випадків домогтися клінічного одужання: у 54,8% – через 6 міс і в 25,8% – через 1 рік після операції.
Заключення. Використання апаратно програмного комплексу «ДІН-1» у хворих з новоутвореннями щелеп має не тільки діагностичне і прогностичне значення, але й суттєво підвищує ефективність лікування хворих з післяопераційними нейропатіями трійчастого нерва.
##plugins.themes.bootstrap3.article.details##

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори зберігають авторське право, а також надають журналу право першого опублікування оригінальних наукових статей на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, що дозволяє іншим розповсюджувати роботу з визнанням авторства твору та першої публікації в цьому журналі.
Посилання
Тимофеев А.А. Симптом Венсана – особенности клинического проявления и механизм его развития / А.А. Тимофеев, И.Н. Маньковская, Е.В. Горобец, Е.П. Весова и др. // Современная стоматология. – 2004. – No 3. – С. 93–97.
Тимофеев А.А. Оценка тяжести повреждения ветвей тройничного нерва у больных с переломами челюстей и скулового комплекса / А.А. Тимофеев, Е.П. Весова, В.Л. Леснухин // Современная стоматология. – 2004. – No 4. – С. 92–94.
Тимофеев А.А. Симптом «ножниц» – объективный прогностический тест неврогенных изменений в челюстно-лицевой области / А.А. Тимофеев и др. // Современная стоматология. – 2005. – No 4. – С. 100–106.
Тимофеев А.А. Руководство по челюстно-лицевой хирургии и хирургической стоматологии / А.А. Тимофеев – К.: ООО «Червона Рута Турс», 2012. – 1048 с.
Тимофеев А.А. Челюстно-лицевая хирургия / А.А. Тимофеев – К.: «Медицина», 2015. – 800 с.