Нейровегетативні та когнітивні порушення, асоційовані з тривогою у пацієнтів середнього віку із цереброваскулярними захворюваннями
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Анотація
Мета дослідження: аналіз ефективності і безпеки лікування нейровегетативних та когнітивних порушень, асоційованих з тривогою у пацієнтів середнього віку з цереброваскулярними захворюваннями (ЦВЗ) з використанням препарату Адаптол®.
Матеріали та методи. Були обстежені 60 пацієнтів віком від 42 до 58 років з нейровегетативними та легкими і помірними когнітивними порушеннями на фоні тривожно-депресивних розладів. Хворі були розподілені на дві групи: основну (n=30) – пацієнти отримували лікування з додаванням препарату Адаптол®; групу порівняння (n=30) –пацієнти отримували стандартне лікування без використання препарату Адаптол®. Дослідження когнітивних, вегетативних і нейропсихологічних порушень проводили із застосуванням клінічних шкал. Визначали рівень кортизолу: до лікування, на 7 у добу і після лікування.
Результати. Було визначено, що у пацієнтів з хронічними ЦВЗ у пацієнтів молодого і середнього віку виникають легкі та помірні когнітивні порушення на фоні вегетативних і тривожних розладів. Виявлені порушення добре коригуються своєчасно призначеною антигіпертензивною, метаболічною, гіполіпідемічною, цукровознижувальною терапією із застосуванням денного транквілізатора Адаптол® виробництва «Олайнфарм» у дозі 300 мг двічі на добу курсом 28 діб. У результаті проведеного лікування було отримано статистично достовірне зменшення показників вегетативної дисфункції, ситуаційної та особистісної тривоги, а також покращення когнітивних функцій за шкалою МоСА у пацієнтів, що вживали Адаптол® у порівнянні з даними до початку лікування. Рівень кортизолу в плазмі крові зменшувався поступово на 7-у добу лікування і на 28-у добу досяг статистично достовірної різниці (p<0,05) у порівнянні з показниками вихідного рівня у пацієнтів, що отримували препарат Адаптол®, і показниками пацієнтів групи порівняння.
Заключення. У пацієнтів з ранніми ознаками хронічного ЦВЗ виявляють когнітивні і тривожні розлади на фоні нейровегетативного синдрому, які потребують лікування. Денний транквілізатор Адаптол® виробництва «Олайн-фарм» рекомендований для корекції когнітивних і психоемоційних порушень у людей середнього віку на фоні нейровегетативного синдрому в рамках тривожного розладу.
##plugins.themes.bootstrap3.article.details##
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори зберігають авторське право, а також надають журналу право першого опублікування оригінальних наукових статей на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, що дозволяє іншим розповсюджувати роботу з визнанням авторства твору та першої публікації в цьому журналі.
Посилання
Аведисова А.С Антиастенические препараты как терапия первого выбора при астенических расстройствах [Электронный ресурс] / А.С. Аведисова // МедВопрос. Медицинский портал. – 26 августа 2013 г. – Режим доступа. – http://www.medvopros.com/view_story/Antiastenicheskie-preparaty-kak-terapiya-pervogo-vybora-pri-astenicheskih-rasstroystvah/43
Артериальная гипертония и качество жизни (тревога, депрессия, когниция) / С.И. Дроздецкий, К.В. Кучин, В.Н. Макаров [и др.] // Медицинский альманах. – 2011. – No 3 (16). – С. 48–50.
Белялов Ф.И. Значение психических факторов в клинике внутренних болезней [Электронный ресурс] / Ф.И. Белялов // Психические расстройства в общей медицине. – 2011. – No 2. – С. 4–8.
Варакин Ю.Я. Возможность предупреждения развития и прогрессирования нарушений когнитивных функций у пациентов с первичной хронической цереброваскулярной патологией / Ю.Я. Варакин // Нервные болезни. – 2012. – No 4. – С. 39–45.
Дамулин И.В. Когнитивные расстройства сосудистого генеза: патогенетические, клинические и терапевтические аспекты / И.В. Дамулин // Нервные болезни. – 2012. – No 4. – С. 14–20.
Живолупов С.А. Современный клинический анализ цереброваскулярных заболеваний: узловые вопросы дифференциальной диагностики и патогенетического лечения / С.А. Живолупов, И.Н. Самарцев // Фарматека. – 2012. – No 7. – С. 87–94.
Захаров В.В. Нервно психические нарушения: диагностические тесты / В.В. Захаров, Т.Г. Вознесенская. – 2-е изд. – М.: МЕДпресс информ, 2013. – 320 с. – С. 11–13.
Патогенетический и фармакологический подход при выборе антидепрессантов / М.Ю. Дробижев, О.В. Сердюк, А.А. Овчинников [и др.] // Социальная и клиническая психиатрия. – 2014. – Т. 24, No 2. – С. 86–91.
Сулейманова Я.Р. Хроническая цереброваскулярная патология в неврологической практике [Электронный ресурс] // Я.Р. Сулейманова, И.А. Лысенко, И.Н. Долгова – Режим доступа. – http://www.scienceforum.ru/2015/pdf/16279.pdf