Стан вегетативної нервової системи та центральної гемодинаміки у жінок з повторною прееклампсією
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Анотація
Мета дослідження: вивчення особливостей стану вегетативної нервової системи і центральної гемодинаміки у жінок з повторною преекслампсією.
Матеріали та методи. Було проведено комплексне клініко-функціональне обстеження 100 жінок, з яких контрольна група – 50 акушерські і соматично здорових повторнороділей, розроджених через природні пологові шляхи; 1-а (основна) група – 50 жінок з прееклампсією при попередній вагітності. У комплекс проведених досліджень були включені клінічні, ехографічні, функціональні і статистичні.
Результати. Результати проведених досліджень свідчать, що вагітність і пологи у жінок з прееклампсією в анамнезі пов’язані з високим ризиком розвитку акушерської і перинатальної патології. На нашу думку, однією з основних причин є порушення вегетативної нервової системи і центральної гемодинаміки, які розвиваються унаслідок перенесеної прееклампсії.
Заключення. Науково обґрунтована необхідність удосконалення лікувально-профілактичних заходів і розробки нового підходу до зниження частоти акушерських і перинатальних ускладнень у жінок з повторною прееклампсією.
##plugins.themes.bootstrap3.article.details##
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори зберігають авторське право, а також надають журналу право першого опублікування оригінальних наукових статей на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, що дозволяє іншим розповсюджувати роботу з визнанням авторства твору та першої публікації в цьому журналі.
Посилання
Венцківський Б.М., Дашкевич В.Є. Ведення вагітності та пологів при прееклампсії, їх прогнозування, діагностика, лікування і профілактика. Методичні рекомендації. – К., 2009. – 32 с.
Степанковская Г.М., Венцковский Б.М. Неотложные состояния в акушерстве и гинекологии. – К.: Здоров’я, 2010. – 672 с.
Венцківський Б.М., Запорожан В.М., Сенчук А.Я.. Гестози вагітних. Навчальний посібник. – К.: Аконіт, 2012. – 112 с.
Коломийцева А.Г. 1999. Поздние гестозы беременных. Вісник асоц. акушерівгінекологів України: 3:79–89.
Степанківська Г.К., Михайленко О.Т. Акушерство. – К.: Здоров’я, 2000. – 580 с.
Венцковский Б.М., Жегулович В.Г. 2007. Современные принципы лечения позднего токсикоза беременных. Лікування та діагностика: 1: 42–44.
Коломійцева А.Г., Віденко Л.В. Волемічні зміни у вагітних з прееклампсією. Збірник наукових праць Асоціації акушерів-гінекологів України. – К., 2002. – С. 51–55.
Кабанова Н.В., Захарченко Л.В.. Безопасное материнство как актуальная проблема современного акушерства. Збірник наукових праць Асоціації акушерів-гінекологів України. – К., 2009. – С. 292–295.
Савельева Г.М., Шалина Р.И. 2008. Современные проблемы этиологии, патогенеза, терапии и профилактики гестозов. Акушерство и гинекология: 5: 6–9.
Чайка В.К., Бабич Т.Ю., Белоусов Г.В. Программа охраны материнства и детства в семье (безопасное материнство) – профилактика акушерских и перинатальных потерь. Збірник наукових праць Асоціації акушерів-гінекологів України. – К., 2009. – С. 460–463.
Степанковская Г.К., Венцковский Б.М. Неотложное акушерство. – К.: Здоров’я, 2007. – 412 с.
Руководство по безопасному материнству. – М.: Изд-во Триада-Х, 2008. – 531 с.
Шехтман М.М. Методы оценки вегетативной нервной системы и центральной гемодинамики у беременных женщин. – М.: Триада, 2009. – 116 с.